Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

W Szkole Podstawowej nr 4 w Siedlcach w dniach 12 – 16 września 2022 r. odbywa się „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”.
Tematem przewodnim akcji jest przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.

Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i z organizacjami pozarządowymi w ramach szerzenia wiedzy o profilaktyce chorób zakaźnych przygotowało dla uczniów pomocne materiały, m.in.: pakiet filmów edukacyjnych. Zaproponowano również organizację konkursów wiedzy, konkursów plastycznych, spotkań z przedstawicielami służby zdrowia, a także lekcje poświęcone szczepieniom i higienie osobistej.

Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej.

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem:

Anna Celińska – Spodar

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rok 2022, wszystkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.