Kategorie
Bez kategorii

Bezpieczne wakacje

Zanim ruszycie na wyczekiwane wakacje, zachęcamy, aby przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Wszystkie szczegółowe informacje, zarówno dla uczniów, jak i dla rodziców, dotyczące tego, jak bezpiecznie i radośnie spędzić wakacje w całej Polsce i nie tylko, znajdziecie w linku:

https://www.gov.pl/web/rcb/bezpieczne-wakacje

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!

Anna Celińska – Spodar

Kategorie
Bez kategorii

Dzień Ziemi

21 kwietnia odbyła się u nas akademia z okazji Dnia Ziemi. Została przygotowana przez uczniów klasy 2c pod kierunkiem wychowawcy – p. Haliny Matuły. Dzieci, poprzez przedstawione scenki, piosenki i wiersze, dawały wszystkim wskazówki, jak dbać o naszą planetę: w jaki sposób należy postępować, aby jej nie zniszczyć, aby życie na niej jak najdłużej było możliwe. Pomogły w tym barwne stroje – było wesoło i kolorowo, tak jak powinno być na pięknej, czystej Ziemi!

Anna Celińska – Spodar

Kategorie
Bez kategorii

Dzień Dobra

20 kwietnia klasa 1b z SP4 odwiedziła WTZ Siedlce – Caritas Diecezji Siedleckiej. Wizyta związana była z dniami otwartymi we wspomnianej placówce, które wpisują się w „Dzień Dobra”ogólnopolskie święto wolontariuszy, pracowników i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od krótkiej pogadanki z jednym z terapeutów WTZ, który przybliżył nam zasady funkcjonowania Warsztatu Terapii Zajęciowej, opowiedział dla kogo przeznaczona jest taka placówka, czym jest rehabilitacja zawodowa i społeczna oraz w jakich pracowniach jest realizowana. Następnie zwiedziliśmy WTZ – zajrzeliśmy do wszystkich ośmiu pracowni, w których mogliśmy „podejrzeć” pracę wykonywaną przez uczestników. Uwieńczeniem naszej wizyty był udział w zajęciach zorganizowanych dla nas przez terapeutów. W poszczególnych pracowniach, wspólnie z osobami niepełnosprawnymi, wykonywaliśmy zadania przygotowane przez instruktorów. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć „od zaplecza”, jak wygląda takie działanie i jak pracuje się z osobami niepełnosprawnymi.

Anna Celińska – Spodar

Kategorie
Bez kategorii

Torba Miłosierdzia

Nasze #SKC nr 30 z ogromnym zaangażowaniem włączyło się w wielkopostną akcję Torba Miłosierdzia. Każda klasa w SP4 otrzymała torbę – należało wypełnić ją artykułami spożywczymi, które miały zostać dołączone do świątecznych paczek dla ubogich rodzin, podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas, działającego przy Parafii Katedralnej w Siedlcach. Nasi uczniowie i ich rodzice wykazali ogromne! Zebraliśmy ponad 61 kg słodyczy, kawy, herbaty oraz innych artykułów spożywczych! Ogromna część wypełniła paczki świąteczne, natomiast reszta zostanie wykorzystana na bieżącą pomoc (a jest ona udzielana przy parafii 2 razy w tygodniu – we wtorki i czwartki) oraz do przygotowania paczek dla dzieci – podopiecznych Zespołu – z okazji Dnia Dziecka. Serdecznie dziękujemy za Waszą ofiarność.

Anna Celińska – Spodar

Kategorie
Bez kategorii

Konkurs „Woda źródłem życia”

Z okazji Dnia Wody w naszej szkole został zorganizowany konkurs

” Woda źródłem życia”.

Zadaniem uczniów było ułożyć krzyżówkę o tematyce WODA.

Oto nagrodzeni uczniowie:
I miejsce – zespół Lena Jajszczak 4c i Zofia Ruciński 4c
II miejsce – Zofia Jakimowicz 4a
III miejsce – zespół Maria Paczuska 4a i Alicja Głuchowska 4a


Wyróżnienie – zespół Błażej Świerczyński 4b i Antoni Raczyński 4b

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy! Wykonali piękne i pomysłowe prace. Można je obejrzeć w kąciku przyrodniczym oraz pracowni biologii.

Organizatorzy konkursu:

Aleksandra Stecińska-Wymiatał

Agata Głuchowska

Paulina Jakimowicz

Paulina Jakimowicz

Kategorie
Bez kategorii

Kolorowe skarpetki


21 marca społeczność #SP4, zakładając skarpetki nie do pary, włączyła się w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.
Oto krótka fotorelacja z tego dnia😊.

Paulina Jakimowicz

Kategorie
Bez kategorii

Plakaty o zdrowym żywieniu

W ramach zajęć kształtujących kreatywność uczniowie klasy 7a zajęli się zdrowym i niezdrowym jedzeniem.
Praca w grupach zaowocowała plakatami, które możemy oglądać na korytarzu naszej szkoły.

Paulina Jakimowicz

Kategorie
Bez kategorii

Konkurs plastyczny „Kropla wody”

Informujemy, iż rozstrzygnięty został konkurs „Kropla wody”.

I miejsce – Maria Miszkurka – 1c
II miejsce – Jagoda Kozłowska – 3a
III miejsce – Wiktoria Komosa – 2b

Wyróżnienie:
Laura Makać – 2c

Serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy konkursu:
Agata Głuchowska
Aleksandra Stecińska-Wymiatał
Paulina Jakimowicz

Paulina Jakimowicz

Kategorie
Bez kategorii

Charytatywny kiermasz dla Hani

Wczoraj (2 marca) w #SP4 odbył się charytatywny kiermasz dla Hani. Można było zakupić na nim różne słodkości, ciasta, ciasteczka, babeczki i inne drobiazgi przygotowane przez uczniów i rodziców.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. W SZCZEGÓLNOŚCI CAŁEJ KLASIE 6B WRAZ Z RODZICAMI. Zainteresowanie i chęć niesienia pomocy przerosła nasze oczekiwania. Kwota, którą udało się zebrać przez te kilka godzin to 3965 złotych.

Pieniądze zostały przekazane na leczenie Hani. Poniżej krótka fotorelacja.

Anna Celińska – Spodar

Kategorie
Bez kategorii

Światowy Dzień Walki z Depresją

23 lutego to Światowy Dzień Walki z Depresją. W tym roku wypadł on w czasie ferii – mimo to, uczniowie #SP4 – w tygodniu poprzedzającym przerwę – mieli możliwość zapoznania się z prezentacją przygotowaną przez pedagogów oraz filmem edukacyjnym poruszającym ten ważny problem. Została również wykonana gazetka informacyjna.

Anna Celińska – Spodar