Kategorie
Bez kategorii

Bezpieczne ferie zimowe

Sanki, łyżwy, narty, snowtubing, kuligi, wędrówki po górach, a nawet… żeglarstwo lodowe – lista zimowych aktywności jest bardzo długa. Ferie to czas odpoczynku i dobrej zabawy: dla dzieci, ale także ich rodziców. Co zrobić, żeby w tym czasie uniknąć chorób i kontuzji? Podpowiadamy, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich – nie tylko podczas ferii.

Jak spędzić bezpiecznie ferie zimowe?

5 zasad dla dziecka…

1. Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!

2. Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu dróg i zbiorników wodnych!

3. Nie przebiegaj przez ulicę, a po zapadnięciu zmroku zawsze miej przy sobie odblask – dzięki temu będziesz widoczny na drodze.

4. Nie strącaj sopli zwisających z dachów lub drzew!

Spadający sopel może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

5. Stosuj się do zakazów i nakazów opiekunów.

To bardzo ważne! Nie znikaj niespodziewanie z oczu rodzicom lub opiekunom, a jeżeli planujesz pójść do sklepu lub toalety, zgłoś taką potrzebę opiekunowi.

Pamiętajmy wszyscy o bezpieczeństwie! To bardzo ważne. Bez względu na to, czy będzie śnieg w ferie, czy nie, spędzanie czasu poza domem zawsze powinno być pod nadzorem osób dorosłych. Mówmy rodzicom dokąd wychodzimy, gdzie i z kim będziemy się bawić, ubierajmy się stosownie do pogody i bądźmy czujni.

Niech strofy wierszyka towarzyszą nam podczas zimowych zabaw:

Trzymajcie się cieplutko kochani!

Paulina Jakimowicz

Agnieszka Budek

Kategorie
Bez kategorii

Życzenia noworoczne

Życzenia Noworoczne 2020 - Szczęśliwego Nowego Roku 2020 - YouTube

Szczęśliwego Nowego Roku!

Najlepsze życzenia składa zespół.

Kategorie
Bez kategorii

Wesołych Świąt!

Kategorie
Bez kategorii

12 potraw wigilijnych

eating-78222_1280

Wigilijne potrawy mają swoje zalety prozdrowotne i zawierają wiele walorów smakowo-zapachowych.

Oto lista dań, które powinny gościć na stole wigilijnym :

 1. Barszcz czerwony z uszkami lub zupa grzybowa
 2. Racuchy
 3. Śledź
 4. Pierogi z kapustą i grzybami,
 5. Pierogi ruskie
 6. Gołąbki z kaszą i grzybami
 7. Ryba po grecku
 8. Karp
 9. Kutia
 10. Makowiec
 11. Piernik lub pierniczki
 12. Kompot z suszu

Kompot z suszu owocowego, doskonale smakuje, ale też korzystnie wpływa na układ pokarmowy. Błonnik znajdujący się w suszonych owocach poprawia perystaltykę jelit.

Idealny kompot z suszu - styl.pl

Karp, podobnie, jak inne ryby: pstrąg, śledzie czy łosoś to źródło cennych: nienasyconych kwasów tłuszczowych, pełnowartościowego białka, witamin (A, D, E oraz z grupy B) oraz składników mineralnych (potasu, żelaza, cynku, selenu, fluoru i jodu). Dzięki temu ryby obecne w diecie wspomagają walkę ze stanem zapalnym, wspomagają wzrost i rozwój.

Ryba na wigilię: karp i śledź w różnych odsłonach | Party.pl

Tradycyjnym daniem wigilijnym są pierogi, obowiązkowo z kapustą. Kapusta należy do warzyw o dużej ilości składników odżywczych takich, jak witaminy: A, C, E, K i z grupy B, magnez, potas, wapń i żelazo, a także kwas foliowy.

Barszcz czerwony. Buraki, z których otrzymywany jest barszcz zawierają: witaminę A, C, witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy, mangan, żelazo i potas. Korzystnie wpływają na funkcjonowanie naczyń krwionośnych, przepływ krwi, pracę przewodu pokarmowego.

Podczas wspólnego świętowania nie zapomnijcie o aktywności fizycznej! Warto w gronie najbliższych wybrać się na spacer.

39 sposobów na spędzenie czasu z dzieckiem w zimie - Moi Mili

Agnieszka Budek

Paulina Jakimowicz

Kategorie
Bez kategorii

Kolejne sukcesy Maćka w pływaniu

Maciek Nieczyporuk, uczeń naszej szkoły i jednocześnie zawodnik sekcji pływackiej UKS 8 Siedlce, uczestniczył w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w dniach 18-20 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.

„W zawodach udział wzięło ponad 600 zawodniczek i zawodników z rocznika 2006, ze 145 klubów pływackich z całej Polski. Maciek startował na 3 dystansach stylem grzbietowym: 50, 100 i 200 m. Zawodnik z Siedlec najlepiej wypadł na dystansie 200 m, zajmując 11 miejsce z czasem 2:16.29. Na 50 m zajął 24 miejsce z czasem 29.96, a na 100 m 23 miejsce z czasem 1:03.99. We wszystkich 3 startach uzyskał łącznie 1317 punktów FINA. Na każdym z dystansów Maciek poprawił swój dotychczasowy czas.”

Jesteśmy dumni z sukcesów Maćka!

Więcej na ten temat na stronie :

http://www.podlasie24.pl/miasto-siedlce/sport/-nieczyporuk-wystartowal-w-zimowych-mistrzostwach-polski-juniorow-mlodszych-30ac2.html

Paulina Jakimowicz

Kategorie
Bez kategorii

Miron znów na podium

W sobotę 19 grudnia odbyły się drugie eliminacje zawodów OMDO. Uczeń naszej szkoły, Miron Ushatkin, zawodnik sekcji pływackiej UKS 8 Siedlce był IV na 50m stylem dowolnym (35.39), II na 50m stylem klasycznym (47.53) i I na 50m stylem motylkowym (38.11). Bacznie śledzimy sukcesy Mirona w pływaniu. Jesteśmy z Niego dumni 😊 i czekamy na kolejne medale.

Paulina Jakimowicz

Kategorie
Bez kategorii

Lekcje o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego z inspektorem ITD !

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego oprócz wykonywania codziennych obowiązków służbowych goszczą często w szkołach, przedszkolach, a nawet żłobkach oraz innych instytucjach i organizacjach związanych z edukacją dzieci. Podczas takich wizyt przeprowadzają ciekawe lekcje dotyczące bezpiecznego zachowania się na drodze i przepisów ruchu drogowego. Zajęcia mają charakter interaktywny. Przeprowadzane są nie tylko tzw. „pogadanki”, dzieci uczestniczą także w edukacyjnych grach i zabawach oraz otrzymują odblaski. Umundurowani inspektorzy chętnie i wyczerpująco opowiadają o swojej pracy i odpowiadają na pytania ciekawskich.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej GITD:

https://gitd.gov.pl/edukacja/bezpieczna-szkola-tirka/

Zachęcamy do zainteresowania się nową propozycją zajęć on-line dla uczniów kl. I-III, jak również do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dostępnymi na stronie internetowej GITD w zakładce Edukacja. Inicjatywa ta jest poparta przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Przykładowe materiały:

 • Gry
 • Komiksy

Paulina Jakimowicz

Kategorie
Bez kategorii

Kolejne sukcesy Mirona

Zawodnicy Sekcji Pływackiej UKS 8 Siedlce odnieśli spore sukcesy na zawodach w Warszawie oraz w Lublinie. Wśród nich miejsca na podium zajął uczeń naszej szkoły Miron Ushatkin.

W piątek 4 grudnia odbyły się Otwarte Zimowe Mistrzostwa WarszawyMiron w pływaniu grzbietem na 50 m zajął II miejsce (czas 35.98). Zaś 5 grudnia w Lublinie odbyły się zawody Laur Lubelskiego Koziołka – VI runda Aqua Lublin, podczas których Miron w klasyku na 100 m również zajął II miejsce (czas 1:45.05).

Jesteśmy dumni z naszego ucznia! Tak trzymaj Miron!👍💪👏 Czekamy na kolejne sukcesy.

Paulina Jakimowicz

Kategorie
Bez kategorii

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia corocznie przypada Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Święto to ma na celu zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne i podkreślenie konieczności działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.
W roku 2006 na Zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych została przyjęta Konwencja Praw Osób Żyjących z Niepełnosprawnością. Według dokonanych zapisów osoby niepełnosprawne mają prawo do: wolności i bezpieczeństwa, swobody poruszania się i do niezależnego życia, do ochrony zdrowia, życia prywatnego i rodzinnego, edukacji oraz prawo do udziału w życiu politycznym i kulturalnym.

POPON - Naszesprawy:Giełda pracy na Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Z okazji, obchodzonego 3 grudnia, Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami – życzymy osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom i opiekunom przede wszystkim zdrowia, spełnienia, możliwości realizacji marzeń i osiągania zamierzonych celów.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych | Jarosław Zieliński

Agnieszka Budek

Kategorie
Bez kategorii

Pierwsze zajęcia sportowe

Zgodnie z nowymi przepisami, od grudnia na stacjonarne lekcje WF mogą wrócić do szkół dzieci z klas sportowych. W naszej szkole właśnie dziś rano rozpoczęły się pierwsze takie zajęcia. Uczniowie z kl. II b rozpoczęli trening z p. Arturem Folwarskim. Dzieci bardzo cieszyły się ze spotkania na terenie szkoły, radość ich była nie do opisania, że znowu mogą ćwiczyć na hali. 🙂 Oczywiście został zachowany odpowiedni reżim sanitarny.

Paulina Jakimowicz