Bez kategorii

Zwycięstwo w IV Turnieju Szachowym „Szachy w mazowieckiej szkole”

17 listopada 2022 w MSCDN w Siedlcach odbył się IV TURNIEJ SZACHOWY „Szachy w mazowieckiej szkole”. Do kolejnego etapu, który odbędzie się 8.12.2022 r. w Warszawie zakwalifikowali się następujący uczniowie:

II miejsce – Nadia Witczuk – klasa 4a
III miejsce – Amelia Wróbel – klasa 2a

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada świętujemy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień🤗
Tegoroczne obchody odbędą się pod hasłem: „Życzliwość ma moc!”💪🏻
W SP4 przygotowujemy się już do tego wydarzenia. Od wtorku (15 listopada) przy pokoju nauczycielskim będzie stała „życzliwa skrzynka”📦, do której każdy może wrzucić karteczkę📥 z życzeniami i pozdrowieniami dla koleżanki, kolegi lub nauczyciela👩🏼‍🎓👨🏻‍🎓👩🏼‍🎓👨🏻‍🏫💌

Zachęcamy do wspólnej zabawy, wzięcia udziału w akcji i napisania kilku miłych słów do osób, które lubimy🤝
Serdeczne liściki na pewno sprawią wiele radości i wywołają uśmiech na twarzach adresatów🙂.

W poniedziałek (21 listopada) planowany jest finał „Dnia Życzliwości”🤗 Kartki z pozdrowieniami💌 wrzucone do „życzliwej skrzynki”📥 zostaną umieszczone na tablicy📋

📍Tego dnia wszyscy ubierzmy się na żółto🟨🟨🟨, uśmiechajmy się do ludzi😀, zróbmy coś miłego👀, porozmawiajmy ze znajomymi🗣️, z którymi dawno nie rozmawialiśmy🤜🏻🤛🏻, dzielmy się pozytywną energią🙌🏻 i pokażmy, że życzliwość rzeczywiście ma moc❣️🫶🏻

🧑🏼‍🏫Koordynatorzy: Iwona Piekarska, Katarzyna Soczewka, Katarzyna Kamińska, Maja Barszczak, Agnieszka Różewska.

Paulina Jakimowicz

Mistrzostwa pływackie

#ChwalimySię#SP4

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, a jednocześnie 104. rocznicy odzyskania jej przez Polskę, mieliśmy w #SP4 dwa uroczyste apele.

Dla klas 1-3 przygotowała go klasa 2a pod opieką pp. Beaty Ługowskiej i Pauliny Jakimowicz.

Klasy 4-8 oglądały program słowno-muzyczny w wykonaniu klasy 5d pod kierunkiem pp. Agnieszki Szymani i Anny Suprun.

A w czwartek punktualnie o godzinie 11.11 w salach lekcyjnych i w Kąciku Patrona odśpiewano Hymn Polski – nasza szkoła kolejny raz bowiem wzięła udział akcji #SzkołaDoHymnu.

Zobaczcie fotorelację z tych wydarzeń.

Bez kategorii

Kampania „Wybieraj zdrową żywność”

Zgodnie z prośbą Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siedlcach przekazujemy informacje na temat kampanii informacyjnej „Wybieraj zdrową żywność”.

Ma ona na celu zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat roli nauki w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności w UE oraz zachęcenie obywateli do dokonywania świadomych wyborów żywieniowych.

Kampania skierowana jest głównie do młodych obywateli UE ze szczególnym uwzględnieniem kobiet i młodych rodziców wychowujących dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Więcej informacji na temat kampanii EFSA dostępnych jest na europejskiej stronie przedsięwzięcia:

oraz na stronie internetowego Głównego Inspektoratu Sanitarnego zawierającego polskie materiały informacyjne dotyczące tej kampanii:

Pierwsza pomoc

Staraniem Rady Rodziców #SP4 w ostatnim czasie zakupiono fantom szkoleniowy do nauki pierwszej pomocy oraz worek Ambu i trenażer AED, które są niezwykle ważne, nie tylko na zajęciach Edukacji dla bezpieczeństwa. Dzięki nim lekcje się atrakcyjniejsze, a uczniowie doskonalą umiejętność resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Dziękujemy Radzie, która reprezentuje wszystkich rodziców naszych uczniów.

VI Światowy Dzień Ubogich

13 listopada 2022 roku to VI ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

Od 2 listopada (środa) do 25 listopada (piątek) nasze SKC nr 30 rusza z coroczną akcją. W #SP4 zbieramy: mydła, żele pod prysznic, szampony, golarki jednorazowe, szczoteczki i pasty do zębów – artykuły higieniczne i środki czystości, a także artykuły chemii gospodarczej (np. środki do czyszczenia łazienki, kuchni, do prania), które po 25 listopada zostaną przekazane ubogim i bezdomnym, korzystającym z opieki i pomocy siedleckich ośrodków Caritas (Parafialny Zespół Caritas przy Parafii Katedralnej, noclegownia, mieszkania wspierane).

Zapraszamy Was do włączenia się w to dzieło.

Artykuły można przynosić do sali 106, przekazywać katechetom lub wychowawcom. Rok temu zebraliśmy bardzo dużo, liczymy na Was także teraz.

Dziękujemy.

Szachowe Mistrzostwa Oświaty

28 października w #SP4 odbyły się
Szachowe Mistrzostwa Oświaty. Do Finału Międzyszkolnego, który odbędzie się 3 listopada zakwalifikowali się następujący uczniowie:

W klasach 1-3

🏁Dziewczęta:

🥇miejsce – Wróbel Natalia – kl. 3a
🥈miejsce – Mazurek Aleksandra – kl 3a
🥉miejsce – Schmidt Barbara – kl. 3b

🏁Chłopcy:

🥇miejsce – Wojewódzki Krystian – kl. 2c
🥈miejsce – Mieleszko Miłosz – kl. 2a
🥉miejsce – Rytel Kacper – kl. 2c

W klasach 4-8

🏁Dziewczęta:

🥇miejsce – Majewska Nel – kl. 8d
🥈miejsce – Witczuk Nadia – kl. 4a
🥉miejsce – Stępnik Julia – kl. 5a

🏁Chłopcy:

🥇miejsce – Grudziński Miłosz – kl. 5a
🥈miejsce – Mazurek Michał – kl. 8b
🥉miejsce – Grudziński Błażej – kl. 7b

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Finale Międzyszkolnym.

Miejskie Igrzyska Młodzieży

#ChwalimySię #SP4

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Eko Szkoła

📣🟩🔔
❗️HURRRA❗️
🟢JESTEŚMY EKO-SZKOŁĄ🟢