Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Symbolem solidarności z osobami z zespołem Downa jest założenie dwóch różnych, kolorowych skarpetek. Dzisiejsza data nie jest przypadkowa, bowiem osoby z tzw. trisomią na 21. parze chromosomów, tzn. mają dodatkowy, trzeci chromosom. Święto powstało z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa i zostało ustanowione w 2005 roku, a od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. W naszej szkole uczniowie i nauczyciele również założyli kolorowe skarpety, a gazetkę z tej okazji przygotowała p. Katarzyna Soczewka we współpracy z p. Anią Skulimowską-Kowalik i p. Iwoną Piekarską.

Agnieszka Budek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rok 2022, wszystkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.