Pysznie i zdrowo

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia! To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy. Dlatego już we wrześniu 2020 roku uczniowie z klasy 2 a wraz z wychowawcą panią Katarzyną Kamińską postanowili o tym wszystkim przypomnieć, przygotowując zdrowe kanapki. Na zajęciach dzieci poprzez zabawę uczyły się o zdrowym odżywianiu, poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania. Same wybrały produkty, z których powinno składać się zdrowe drugie śniadanie. Następnie pod kierunkiem wychowawcy samodzielnie przygotowały kanapki z dostępnych zdrowych produktów. Można było na nich znaleźć jajka, pomidory, ogórki, szczypiorek, rzodkiewki, które nie tylko dodawały kanapkom uroku i smaku, ale przede wszystkim sprawiły, że kanapki te były bardzo zdrowe. Wspólny posiłek wszystkim bardzo smakował.

Agnieszka Budek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rok 2020, wszystkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.