Pierwsza pomoc

Wszyscy pracownicy szkoły są przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Każdy pracownik szkoły jest odpowiedzialny za podjęcie działań ratujących zdrowie i życie podopiecznych.

Udzielenie pierwszej pomocy wymaga umiejętności, dlatego aby uczniowie wiedzieli jak jej bezpiecznie udzielać, w szkole prowadzane są zajęcia. Uczniowie klas I -VIII uczą się jak bezpiecznie udzielić pomocy innym. Zajęcia prowadzi pani Katarzyna Kamińska.

Wychowawcy klas również taką lekcję organizują na godzinie wychowawczej, przypominając uczniom numery alarmowe oraz oglądając filmy instruktażowe.

Klasa 6 f wraz z wychowawcą panią Agnieszka Budek co roku uczestniczy w zajęciach z pierwszej pomocy, które prowadzone są w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznej w Siedlcach przez panią Agnieszkę Araucz-Boruc.

Agnieszka Budek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rok 2020, wszystkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.