Lekcje o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego z inspektorem ITD !

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego oprócz wykonywania codziennych obowiązków służbowych goszczą często w szkołach, przedszkolach, a nawet żłobkach oraz innych instytucjach i organizacjach związanych z edukacją dzieci. Podczas takich wizyt przeprowadzają ciekawe lekcje dotyczące bezpiecznego zachowania się na drodze i przepisów ruchu drogowego. Zajęcia mają charakter interaktywny. Przeprowadzane są nie tylko tzw. „pogadanki”, dzieci uczestniczą także w edukacyjnych grach i zabawach oraz otrzymują odblaski. Umundurowani inspektorzy chętnie i wyczerpująco opowiadają o swojej pracy i odpowiadają na pytania ciekawskich.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej GITD:

Zachęcamy do zainteresowania się nową propozycją zajęć on-line dla uczniów kl. I-III, jak również do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dostępnymi na stronie internetowej GITD w zakładce Edukacja. Inicjatywa ta jest poparta przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Przykładowe materiały:

• Gry
  • Komiksy

Paulina Jakimowicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rok 2020, wszystkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.