Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza

A u nas:

Konkursy - sprawdź w zakładce Samorządu Uczniowskiego
Parkowanie pojazdów w godzinach 16.00-18.00

To ostatni wpis na tej stronie. Strona będzie działać nadal przez pewien czas, lecz nie będzie już aktualizowana.
DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY I ZAPRASZAMY NA NASZĄ NOWĄ STRONĘ:

>>> www.czworka.siedlce.pl <<<

23 i 25 luty 2016 r.: W naszej szkole odbyły się spotkania informacyjne dla rodziców uczniów na temat „Zapobiegania problemowi narkotyków i dopalaczy w szkołach”. Przeprowadził je asp. szt. Sławomir Stefaniak, który w jasny i ciekawy sposób  omówił najważniejsze zagadnienia dotyczące tego problemu.

Bardzo dziękujemy Miejskiej Komendzie Policji w Siedlcach za współpracę!!!

17 luty 2016 r.: Uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w apelu, zorganizowanym w celu podsumowania wyników w nauce, frekwencji i zachowania w pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/2016.
Pan dyrektor Przemysław Anusiewicz wręczył dyplomy uczniom, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w konkursie Alfik Matematyczny. Należą do nich: Maciej Karabin, Mikołaj Taczalski
i Maksym Mnich.
W bieżącym roku szkolnym 13 uczniów  klas czwartych wstąpiło w szeregi Szkolnego Koła Caritas . Pan dyrektor Przemysław  Anusiewicz wręczył  legitymacje członkowskie: Zuzannie  Barei, Wiktorii Gotowickiej, Magdalenie Jabkowskiej, Aleksowi Kaliniakowi, Małgorzacie Kołodziejak, Natalii Korszeń, Gabrieli Kowalczyk, Wiktorii Kruk, Zofii Lichograj, Aleksandrze Marciniak,  Amelii Paczuskiej, Małgorzacie Roman i Maciejowi Wyrębiakowi.
Przed nimi i pozostałymi członkami koła kolejne wyzwanie – zbiórka żywności o długim terminie ważności  dla korzystających ze stołówki Caritas. Zachęcam wszystkich uczniów do podzielenie się posiłkiem zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu.

Opiekun SKC Teresa Szyba

31 stycznia 2016 r.: Pierwszy semestr w klasie I F był pełen wrażeń. Dzieci wraz z wychowawcą Eweliną Protasewicz uczestniczyły w wielu ciekawych lekcjach, m.in. tych prowadzonych przez ich rodziców.
Stworzyliśmy klasową akcję czytelniczą „Rodzice czytają, dzieci słuchają”, a także odbyła się „Zielona lekcja z leśnikiem”- tatą jednej z uczennic. Tłumnie odwiedzili nas również dziadkowie z okazji klasowych obchodów Dnia Babci i Dziadka. Braliśmy udział w świątecznych warsztatach plastycznych oraz konkursie „Świąteczna kolorowanka” (z sukcesami!). Odwiedziliśmy Muzeum Regionalne oraz Bibliotekę Miejską. Czekały na nas również atrakcje andrzejkowe, mikołajkowe, świąteczne i karnawałowe, a także dzień, w którym mogliśmy wcielić się w różne postaci z ulubionych książek. Nie zapominaliśmy też o ruchu na świeżym powietrzu, spacerach oraz przygotowywaniu zdrowych posiłków. Nie możemy doczekać się nowego semestru!

31 stycznia 2016 r.: „Podaruj mydło Bezdomnemu” - taki tytuł nosiła akcja charytatywna podjęta przez społeczność naszej szkoły na rzecz Noclegowni dla Bezdomnych Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Siedlcach mieszczącej się przy ulicy Warszawskiej 133.
Inicjatywa tej akcji powstała w odpowiedzi na apel Prezydenta Miasta Siedlce o udzielanie różnorakiej pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym.
Uczniowie naszej szkoły wykazali się wielką ofiarnością podczas zbierania kostek mydła dla osób przebywających w Noclegowni dla Bezdomnych.
Za podjęcie tej społecznej akcji i solidarność z najbardziej potrzebującymi w imieniu Bezdomnych dziękują:

Samorząd Uczniowski,
Nauczyciele religii,
Szkolne Koło Caritas

27 stycznia 2016 r.: W Nadleśnictwie Siedlce odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Funkcje Lasu”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: za wiedzę ogólną na temat lasu i za największą ilość rozpoznanych roślin. Laureatką konkursu w kategorii na znajomość roślin leśnych została uczennica naszej szkoły Justyna Szczygielska, która zajęła I miejsce. W drugiej kategorii Justynka zajęła IV miejsce. Jesteśmy dumni z sukcesów uczennicy, która jako jedyna otrzymała nagrody i dyplomy w dwóch kategoriach. Rodzicom Justynki i dziękuję za pomoc w przygotowaniu córki do konkursu.

Teresa Szyba

27 stycznia 2016 r.: Uczniowie klasy 1 e razem z wychowawczynią Emilią Maksymiuk wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Muzeum Regionalnego w Siedlcach. W bibliotece, dzieci przywitała pani bibliotekarka, która opowiedziała o specyfice swojej pracy. Uczniowie zapoznali się z budową książki oraz różnymi jej rodzajami. Mieli również okazję podyskutować na temat wartości książek oraz o zasadach ich użytkowania. Pierwszoklasiści  obejrzeli również w muzeum wystawę pt. "Podsiedlecka wieś". Słuchali  ciekawostek na temat życia w dawnych czasach na wsi. Na koniec nauczyli się prać ręcznie na tarze. Uczniowie i wychowawczyni serdecznie dziękują za możliwość skorzystania z ciekawych lekcji.

wszystkie z tego roku

czytamy